Nasza misja
Dokładamy wszelkich starań, by FEST Festival był czymś więcej niż konwencjonalną imprezą.
By był częścią pozytywnych przemian – społecznych oraz osobistych.
A wprowadzanie zmian wymaga wspólnych wartości.

Szacunek
Teren FEST Festivalu ma być bezpiecznym miejscem. To oczywiste. Nie chcemy, by ktokolwiek ucierpiał w jakikolwiek sposób. Ale komfort psychiczny i poczucie swobody jest równie ważne. Jesteśmy w miejscu publicznym, ale zachowujemy nadal swoje prawo do prywatności i swojej przestrzeni. Szanujmy granice innych, nie róbmy niczego wbrew czyjejś woli. Chcecie uwiecznić swoje wspomnienia? Zalecamy w pełni skupić się na tym, co faktycznie dzieje się wokół. Ale jeśli już nie możecie się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia czy filmiku, to pamiętajcie, że obiektyw peszy innych i może psuć im zabawę. Bądźmy wspólnie tu i teraz oraz szanujmy się wzajemnie.
Na magię festiwalu składają się line-up, przestrzeń, w której się odbywa i dodatkowe, niestandardowe aktywności. Ale najważniejszym komponentem wydarzenia jesteście Wy – nasza publiczność. I to właśnie wspomnienia związane z ludźmi trwają najdłużej – czas z przyjaciółmi, nowo zawiązane znajomości czy pojedyncze interakcje. Dlatego tak ważne jest budowanie środowiska, w którym każdy może być sobą i czuć się komfortowo. Niezależnie od płci, tożsamości, pochodzenia, orientacji i innych uwarunkowań. To tolerancyjność i otwartość sprawiają, że mogą się wydarzać rzeczy wielkie.

Tolerancja

Uczestnictwo
Ponad 200 występów to tylko część tego, co ma do zaoferowania FEST Festival. Wszystko co robimy ma dostarczać wrażeń, emocji lub wiedzy. Chcemy gościć ludzi otwartych na nowe doświadczenia oraz koncepty. Bo to ciekawość rozwija świat i popycha go do przodu – pozwala się rozwijać poszczególnym osobom, a potem całym społeczeństwom. Przed przyjazdem zapoznajcie się z całym naszym programem. Gwarantujemy, że znajdziecie tam coś intrygującego. Feed scrollowany w przerwie między koncertami nigdzie nie ucieknie, ale wykłady, debaty i inne oferowane przez nas aktywności już się nie powtórzą.
Cały ogół festiwalowiczek i festiwalowiczów może się wydawać ogromną, jednolitą masą. Ale to liczna grupa złożona z jednostek. Nikt nie powinien czuć się anonimowo. Zależy nam na każdej jednej osobie i jej osobistej energii. Festiwal to czas radości i celebracji, a nieskrępowana ekspresja pojawia się tylko gdy ktoś może w pełni wyrażać siebie. Nie możemy i nie zamierzamy nikogo do niczego zmuszać, ale najgoręcej zachęcamy do bycia tym, kim się chce.

Tożsamość

Celebracja życia
Na FEST Festivalu nie ma miejsca na szarość i smutek. Przez te kilka dni Park Śląski staje się najbardziej kolorowym miejscem na Ziemi. Pomagają w tym oczywiście liczne dekoracje i inne elementy aranżacyjne, ale kluczowe jest też Wasze uczestnictwo. Chcemy, by Wasz ubiór – oprócz bycia wygodnym i praktycznym – także był zastrzykiem barw i dodawał życia całemu krajobrazowi. Byście przełamywali swoje opory, robili wszystko na 100% i skupili się wyłącznie na radości. Oczywiście, nic na siłę, ale potraktujcie „celebrację życia” jako jedną z najważniejszych pozycji w naszym line-upie.
Będąc w jakiejkolwiek większej grupie, stajemy się automatycznie częścią społeczności. A to nakłada na nas odpowiedzialność. Nie wymagamy od nikogo czynów nadludzkich, ale chcemy, by każdy wykazywał się podstawową czujnością i prospołecznymi postawami. By wymagać od kogoś szacunku, sami musimy go okazywać. Zwracajmy więc uwagę na swoje własne zachowania i starajmy się inspirować nimi innych. Na festiwalu są osoby, które udzielą potrzebnej, fachowej pomocy. Ale żeby to się stało, należy je najpierw poinformować. Bądźmy otwarci, przełamujmy barierę bezczynności i obojętności. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji wymagającej takiego zachowania od innych.


Środowisko
Będąc na łonie natury, okażmy jej szacunek. Nie tylko najbliższej przestrzeni Parku Śląskiego, ale także całej planecie. Podejmujemy jak najwięcej działań, by ograniczyć ślad węglowy FEST Festivalu i namawiamy Was do pomocy w tej misji. Nie tylko poprzez użycie wielorazowych kubków na napoje, segregowaniu śmieci czy korzystaniu z aplikacji (zamiast tradycyjnego papierowego programu). Dojazd na teren festiwalu przy pomocy transportu zbiorowego, na rowerze lub hulajnodze elektrycznej to także wybór, który ma znaczenie. Wspólnie, z pomocą pozornie małych decyzji, jesteśmy w stanie zmieniać świat.
Po zakończeniu wydarzenia i pożegnaniu ostatnich festiwalowiczów oraz festiwalowiczek, mamy jedną ostatnią misję: musimy zdemontować i wywieźć całą infrastrukturę oraz przywrócić teren Parku Śląskiego do stanu sprzed festiwalu. A Wy możecie nam w tym pomóc w bardzo prosty sposób – nie zostawiając żadnego śladu po sobie. Głód zaspokojony? Opakowania włóż do odpowiednich pojemników. Po poddaniu recyklingowi, posłużą za jakiś czas komuś innemu . Palisz? Pomożemy Ci zaopatrzyć się w przenośną popielniczkę. Chcesz wyrzucić gumę do żucia? Wybierz mądrze, bo w ziemi będzie zanieczyszczać środowisko przez 5 lat. Nie chce Ci się zwijać namiotu? Uwierz nam, jeszcze Ci się przyda. Drobne gesty robią różnice.

Ślad