Bilety

Oczekiwanie na zaksięgowanie przelewu przez Twój bank w niektórych przypadkach może potrwać nieco dłużej. Jeśli po upływie 24 godzin (dni roboczych) nie otrzymasz biletu skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta naszego dystrybutora biletów na adres festfestival@goingapp.pl.
Może zdarzyć się, że podczas zakupu został wpisany błędny e-mail (z literówką).

W takiej sytuacji prosimy o kontakt z Going pod adresem festfestival@goingapp.pl, aby poprawić dane i ponownie wysłać bilet.

Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania związane z biletami, prosimy o bezpośredni kontakt z nami na adres tickets@followthestep.pl.

Tak! Osoby, dla których bilety zostały zakupione będą swobodnie mogły wejść na festiwal, o ile ich bilety już wcześniej nie zostały zeskanowane na wejściu. Ważne, aby wszyscy wchodzili wydarzenie wspólnie z Tobą. Każdy bilet wstępu zawiera unikalny kod kreskowy, który uprawnia do wymiany biletu na opaskę.

Niezmiernie nam przykro, jeśli jednak jesteś pewien/a, że nie będziesz mógł/ła dotrzeć na Fest Festival przysługuje Ci prawo rezygnacji z biletu do dnia 14.04.2023. Jednak w tym przypadku zostanie pobrana prowizja w wysokości 30% ceny każdego zwracanego biletu, a zwrócona kwota zostanie odpowiednio pomniejszona o wspomniany koszt.

Aby dokonać zwrotu skontaktuj się z Going wysyłając wiadomość e-mail na adres festfestival@goingapp.pl przed upływem wyżej wspomnianego terminu.

Zwrot środków zostanie zrealizowany do 30 dni po zakończeniu festiwalu.

Ponadto zakazane jest wszelkie publiczne oferowanie przeniesienia własności biletów, w tym także w charakterze nagród w konkursach, loteriach, w sprzedaży premiowej lub jakichkolwiek innych promocjach, choćby było ono nieodpłatne.

Bilety na wydarzenia rozrywkowe nie podlegają możliwości wymiany ani zwrotu (po 14.04.2023). Nie mogą być również odsprzedawane innym osobom. Zakazane jest wszelkie publiczne oferowanie przeniesienia własności biletów, w tym także w charakterze nagród w konkursach, loteriach, w sprzedaży premiowej lub jakichkolwiek innych promocjach, choćby było ono nieodpłatne.

Prześlij nam dokładny opis błędu na festfestival@goingapp.pl dołączając zrzut ekranu.

Nie, możesz pokazać bilet na komórce w wersji elektronicznej.

Nie, bilet jest przypisany do konkretnego imienia i nazwiska, co uniemożliwia przekazanie go innej osobie.

Zakup pola namiotowego jest możliwy tylko dla nabywców biletów weekendowych i karnetów 4 dniowych

Tak, zakup pola namiotowego jest możliwy nabywców biletów weekendowych, karnetów 3 dniowych i karnetów 4 dniowych.

Jak dojechać?

Fest Festiwal odbywa się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Na teren Fest Festiwalu jest jedno wejście.

Najwygodniejsze połączenie dla wszystkich podróżujących pociągiem to dojazd na stację DWORZEC GŁÓWNY W KATOWICACH, a następnie dojazd na teren FEST Festival’u komunikacją miejską.
W Chorzowie znajdują się trzy dobrze skomunikowane z terenem festiwalu dworce kolejowe.
Dworzec Chorzów Miasto (15min)
Spod dworca udaj się na przystanek tramwajowy Chorzów Miasto Dworzec PKP. Wsiądź do tramwaju T6, T11 lub T19 i wysiądź na przystanku Chorzów Stadion Śląski.
Dworzec Chorzów Batory (20min)
Spod dworca z przystanku Chorzów Batory Dworzec PKP wsiądź w autobus 22, 48, 74, 139, 144 lub tramwaj T20. Wysiądź na przystanku Chorzów Rynek i przesiądź się w tramwaj T9 lub T11. Wysiądź na przystanku Chorzów Stadion Śląski.
Dojazd jest również możliwy autobusem linii 23. Wsiądź na przystanku Chorzów Batory Dworzec PKP i wysiądź na Osiedle Tysiąclecia Ułańska.
Dworzec Chorzów Stary (25min)
Spod dworca udaj się na przystanek tramwajowy Chorzów Stary Dworzec PKP skąd bezpośrednio dojedziesz tramwajami T6 lub T19. Wysiądź na przystanku Chorzów Stadion Śląski.

Lotnisko Katowice – Pyrzowice (1,5h)
Z lotniska dojedź do Katowic autobusem linii AP2 lub AP3.
AP2 – wysiądź na przystanku Katowice Sokolska i przesiądź się w autobus 820 (przystanek Katowice Piotra Skargi). Wysiądź na przystanku Park Śląski Ogród Zoologiczny i przesiądź się w tramwaj T6, T11, T19 lub dojdź pieszo.
AP3 – wysiądź na przystanku Katowice Dworzec i przesiądź się w tramwaj T11 (przystanek Katowice Plac Miarki). Wysiądź na przystanku Chorzów Stadion Śląski.

Bezpośrednio z Katowic pod główne wejście na teren festiwalu dojedziesz liniami tramwajowymi T6, T11 i T19. Przystanek znajdujący się najbliżej wejścia to Chorzów Stadion Śląski.

Owszem, należy uiścić opłatę za korzystanie z komunikacji miejskiej. Niemniej jednak, na okres trwania Festiwalu przewozy tramwajowe między Chorzowem, a Katowicami zostaną wzmocnione przez zwiększenie liczby kursujących tramwajów na tej trasie.

Wejście na festiwal

Tak, konieczne jest posiadanie dokumentów potwierdzających tożsamość. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników festiwalu, zalecamy, aby każdy miał ze sobą ważny dokument identyfikacyjny. Ponadto, dokument taki umożliwi nam weryfikację wieku osób, które mają prawo samodzielnie przebywać na terenie festiwalu. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć w regulaminie.

Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną czy studencką lub paszportem.

Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat, mogą uczestniczyć w koncercie samodzielnie pod warunkiem posiadania ważnego biletu oraz zobowiązani są do posiadania przy wstępie na Teren Imprezy dokumentu potwierdzającego wiek. Brak dokumentu jest równoznaczny z odmową wstępu bez opiekuna.Uczestnikiem koncertu może być osoba małoletnia poniżej 16 roku życia, pod opieką osoby dorosłej i na jej wyłączną odpowiedzialność, po nabyciu biletów wstępu zarówno dla osoby małoletniej jak i dorosłej.Opiekunowie zobowiązani są do posiadania wypełnionego oświadczenia (wzór – oświadczenie opiekuna małoletniego). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 16 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.

Dzieci do 3. roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wejścia na teren imprezy nie będą miały ukończonego 3. roku życia) mogą brać bezpłatny udział w imprezie. Należy pamiętać, że powinny mieć słuchawki ochronne.
Rodzice i opiekunowie – pamiętajcie, aby na imprezę zabrać dokument, potwierdzający imię i nazwisko oraz wiek młodego fana muzyki. Opiekunowie dzieci do 16 lat zobowiązani są do posiadania wypełnionego stosownego oświadczenia (wzór – oświadczenie opiekuna małoletniego).

Bardzo prosimy o przyjazd na teren festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym w celu dotarcia na czas na koncert ulubionego artysty. Optymalny czas przybycia przed rozpoczęciem wybranego artysty to 2 godziny.

Tak, kobiety w ciąży mogą jak najbardziej uczestniczyć w festiwalu oraz korzystać z udogodnień oferowanych osobom z niepełnosprawnościami. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i dużą liczbę uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu.

Zdecydowanie NIE. Festiwal muzyczny nie jest miejscem bezpiecznym i odpowiednim dla waszych czworonożnych przyjaciół.

Co mogę zabrać na festiwal, a czego nie?

Wnoszenie selfie sticków, statywów, dronów, dużych parasoli ze szpiczastymi metalowymi lub drewnianymi zakończeniami oraz pojazdów typu deskorolka, hoverboard, rolki, hulajnoga (każdy rodzaj) oraz innych jednośladów jest niedozwolone. Uczestnik festiwalu może zabrać ze sobą małą, składaną parasolkę. Informujemy, że festiwal posiada zerową tolerancję dla posiadaczy wszelkich substancji odurzających. Pozostałe przedmioty, których wniesienie na teren festiwalu jest zabronione wymienione są w regulaminie imprezy.

Tak, na teren festiwalu można wnieść power bank niewielkich rozmiarów (mieszczący się w dłoni).

Nie. Na terenie festiwalu znajdziesz wiele stoisk z jedzeniem i napojami. Dozwolone jest wniesienie pustego bidonu (metalowego lub plastikowego) o pojemności do 1l.

Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych lekarstw, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napojów jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie, aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do zabrania ze sobą saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece.

Tak, ale tylko amatorski aparat cyfrowy z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjny amatorski aparat kompaktowy. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video bez pozwolenia organizatora.

Pole namiotowe

Każda osoba planująca spędzić noc na polu namiotowym potrzebuje biletu upoważniającego do wstępu na camping. Jeden bilet „camping” upoważnia jedną osobę do wstępu na pole namiotowe oraz rozstawienia jednego namiotu.

Pole namiotowe czynne jest od 08.08.2023 godz. 16:00 do 14.08.2023 godz. 10:00.

Na polu namiotowym znajduje się depozyt gdzie możesz zostawić swoje przedmioty. Cena depozytu wynosi 30 zł.

Pole namiotowe stanowi integralną część festiwalowego terenu, a zatem osoby planujące skorzystać z tej opcji noclegowej proszone są o przestrzeganie zasad dotyczących wnoszenia żywności w niekomercyjnych ilościach. Niestety, wszelkie napoje – włączając w to wodę – nie mogą być wniesione na teren campingu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warto zauważyć, że na polu namiotowym będzie zapewniony dostęp do wody pitnej. Dodatkowo, na terenie festiwalu dostępny będzie sklepik, oferujący szeroki wybór napojów i potraw w standardowych cenach, a także produkty pierwszej potrzeby.

Nie, na pole namiotowe mogą wchodzić tylko osoby, które zakupiły bilet upoważniający do wejścia na teren campingu i posiadają uprawniającą do przebywania na tym terenie opaskę.

Aby zagwarantować przyjemny i wygodny pobyt na polu namiotowym, przewidziane zostały liczne udogodnienia, które z pewnością umilą czas.

Nie, każdy uczestnik, który chce wejść na teren pola namiotowego zobowiązany jest do nabycia biletu wstępu na camping. (w tym przypadku dodatkowo do camper pass)

Parking

Odpowiedź brzmi tak, istnieje taka opcja. Zachęcamy jednak do skorzystania z niej z umiarem i zgodnie z przepisami obowiązującymi na danym terenie parkingowym, aby zapewnić płynny ruch i wygodę dla innych użytkowników. Parkowanie na danym terenie dozwolone jest od godziny 16:00 we wtorek 8.08.2023, do 16:00 w poniedziałek 14.08.2023.

Jak dostanę się na parking?

Usługi na terenie festiwalu

Przed wejściem na festiwal dostępny jest punkt depozytowy, w którym uczestnicy mogą zostawić swoje rzeczy. Opłata za korzystanie z depozytu wynosi 30 zł. Usługa ta umożliwia pozostawienie w bezpiecznym miejscu głównie przedmiotów niedozwolonych na terenie festiwalu.

Na terenie festiwalu dostępna jest szatnia, gdzie każdy uczestnik ma możliwość pozostawienia swoich osobistych przedmiotów, takich jak kurtka, bluza czy plecak. Jednakże, należy zauważyć, że szatnia nie pełni funkcji depozytu. W przypadku chęci pozostawienia wartościowych przedmiotów w bezpiecznym miejscu, zalecamy skorzystać z usług depozytu.

Na terenie festiwalu znajduje się punkt rzeczy znalezionych zlokalizowany w głównym depozycie, więc jeśli zgubiłeś jakikolwiek przedmiot, to właśnie lost&found jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Jeśli twoje zguby nie znalazły się w punkcie, skontaktuj się z nami na lost@followthestep.com.

Płatności na festiwalu

We wszystkich strefach na terenie festiwalu, możesz zapłacić swoją kartą płatniczą.

Osoby z niepełnosprawnościami

Tak, w przypadku, gdy osoba niepełnosprawna chce uczestniczyć w imprezie wraz z opiekunem, każda
z tych osób zobowiązana jest do nabycia biletów.
Opiekunowie osób ze znaczną niepełnosprawnością w uzasadnionych przypadkach mogą skorzystać z bezpłatnego wstępu na teren festiwalu (tylko z osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności) po wcześniejszym kontakcie z organizatorem i udzieleniem indywidualnej zgody.

Platformy z widokiem na sceny znajdują się przy każdej głównej scenie festiwalu. Wyznaczeni wolontariusze pomogą wszystkim zainteresowanym na nie dotrzeć oraz dopilnują, aby osoby nieupoważnione nie korzystały z tych platform. Wraz z osobą z niepełnosprawnością na platformę może wejść TYLKO jedna osoba towarzysząca.

Przydatne informacje

Szczegółowe godziny koncertów znajdziesz w naszej aplikacji – www.found.ee/FESTapp

Na terenie festiwalu znajduje się punkt medyczny.
Pamiętaj o spożywaniu odpowiedniej ilości wody i ochronie przed słońcem i upałem. Jeśli poczujesz się źle, poproś o pomoc obsługę medyczną lub jednego z pracowników służby informacyjnej lub porządkowej.

Na terenie festiwalu można robić zdjęcia oraz wideo, ale tylko amatorskimi aparatami/kamerami cyfrowymi z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video.
Jeśli chciałbyś robić profesjonalne zdjęcia na festiwalu, zajrzyj do zakładki MEDIA na stronie festivalu.

Do dyspozycji uczestników jest dedykowana aplikacja, którą można pobrać z App Store lub Google Play.
Aplikacja umożliwia sprawdzenie line up poszczególnych scen oraz aktywności na terenie festiwalu, zapisu na warsztaty dodatkowo zawiera mapę.

Chcę wystąpić lub wystawić się na festiwalu

Newsletter